Astăzi, 13 ianuarie 2023, pe DN57A, în Clisura Dunării, s-au produs două accidente rutiere în urma cărora două persoane au rămas încarcerate.
Primul accident s-a produs în zona localității Coronini între două autoturisme în care se aflau, in total, 3 persoane. Una dintre acestea a rămas încarcerată, fiind necesara intervenția unui echipaj de pompieri din cadrul Secției Moldova-Nouă.
Cel de-al doilea accident a avut loc pe raza UAT Pojejena. Și în acest accident au fost implicate 2 autoturisme, iar o persoana a rămas încarcerată. Intervine un echipaj de pompieri din cadrul Secției Moldova-Nouă.
În ambele situații, asistenta medicală a fost asigurată de către Serviciul de Ambulanță Județean Caraș-Severin.